English Site Title

Fotoksiazka jako nowoczesny album

 

fotoksiążki foto-projekt.com.plDzięki rozwojowi fotografii cyfrowej, dysponując odpowiednim sprzętem, możemy uwiecznić niemal każda chwilę naszego życia. Nie już potrzeby liczenia ile klatek pozostało na kliszy fotograficznej. Dzięki inteligentnym systemom, mniej musimy się martwić o odpowiednie światło oraz stabilizację obrazu. Oprócz stanu naładowania baterii, ogranicza nas jedynie pojemność niewielkich i poręcznych wymiennych nośników pamięci w formie kart SD. Warto jednak powrócić do tradycyjnego sposobu przechowywania zdjęć - albumu fotograficznego. Jego ciekawą odmianę stanowi fotoksiążka https://www.foto-projekt.com.pl/.


Najogólniej można powiedzieć, że jest to ozdobny album ze zdjęciami. Na rynku istnieją firmy zajmujące się ich wykonywaniem. Jako klient, czuwamy nad całością projektu - selekcjonujemy zdjęcia, wybieramy format, projektujemy okładkę, dobieramy rodzaj papieru (kredowy, matowy, błyszczący), wreszcie planujemy rozkład graficzny na poszczególnych stronach.  Wszystko możemy okrasić ozdobnymi podpisami.


Wysyłając swoje zdjęcia do firmy tworzącej fotoksiążkę, warto zadbać by pliki trafiły tam w formacie bezstratnym (TIFF). Format ten pozwala na większe możliwości obróbki, niż popularny JPEG. Oczywiście ze względu na rozmiar plików w formatach bezstratnych, w przypadku posiadania wolniejszego łącza internetowego, wygodniej będzie dostarczenie wykonawcy wypalonej przez nas płyty CD/DVD bądź pendrive ze zdjęciami.


Wybór firmy wykonującej dla nas fotoksiążki powinien być podyktowany jej dotychczasowymi dokonaniami. Warto zapoznać się z portfolio wykonawcy. Niekoniecznie aspekt ekonomiczny powinien być decydujący. Być może warto rozpytać na ten temat znajomych, zajrzeć na profil w serwisie społecznościowym wybranego kandydata. Sam wyrób może służyć jako miły upominek, dokumentujący historię znajomości, czy ważne wydarzenia w życiu.

 


Turystyka ekstremalna

Poza klasycznymi wycieczkami zagranicznymi do popularnych kurortów turystycznych, coraz częściej w biurach podróży spotkać można młode osoby, które zamiast gorących plaż oraz wypoczynku nad basenem oczekują po urlopie czegoś zupełnie innego. Turystyka ekstremalna zdobywa coraz większą popularność. Zazwyczaj są to wyjazdy związane ściśle z przebywaniem w miejscach trudnych (pustynia, sawanna, tajga), jednak wiele osób pyta o możliwość zbliżenia się do krajów, w których trwają konflikty zbrojne. Wyjazdy tego typu są organizowane przez kilka biur podróży w Polsce, jednak same podróże obarczone są wieloma obostrzeniami. Przede wszystkim problemem jest ubezpieczenie: żadne klasyczne ubezpieczenie nie obejmuje opieki podróżnego w miejscach zagrożonych zamieszkami lub wojną. Tym samym wyjazd staje się wysoce ryzykowny, kiedy w grę wchodzi nasze życie lub zdrowie. Istnieje jednak wiele miejsc turystycznych, w których w ostatniej dekadzie doszło do zamieszek. Wśród nich: Egipt, Tunezja. Wydarzenia te mocno wpłynęły na przemysł turystyczny w tych regionach: urlopowicze masowo zaczęli wycofywać swoje rezerwacje w trosce o swoje życie. Podobna sytuacja dalej obecna jest w krajach takich jak na przykład Somalia. Przed każdym wyjazdem warto sprawdzić sytuację polityczną w danym regionie – umożliwią to strony internetowe polskich ambasad. Na ich łamach znajdziemy również informacje o ewentualnych strajkach i utrudnieniach na granicy.

Newsbox News02

Naszą specjalnością jest projektowanie fotoalbumów ślubnych oraz ich wykonywanie. Oferujemy również fotoksiążki ślubne, fotoksiążki dla rodziców i wiele innych. Z naszych usług korzystają zarówno pary młode, jak i fotografowie ślubni.
Zapraszamy na naszą stronę http://fotoksiazki-fotoalbumy.pl/ a szczególnie do nowo uruchomionego bloga poświęconego właśnie fotoalbumom i fotoksiążkom. 

Ameryka Południowa w turystyce

Ameryka Południowa to kontynent daleki od Europy, jednak wart zwiedzenia. Odmienna kultura, tradycje oraz krajobraz zachwycą z pewnością każdego, kto tylko odważy się na tak daleką podróż. Na początek warto znaleźć tanie połączenie lotnicze. Przy odrobinie szczęścia linie lotnicze proponują swoim klientom bilety o niższych cenach, a podróż odbywa się z przesiadkami. Zadecyduj, gdzie chcesz spędzić swój urlop: czy będzie to piękna Brazylia? Argentyna? A może Peru? Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Zanim jednak zdecydujesz się na lot zorientuj się, z jakimi zagrożeniami zdrowotnymi możesz się spotkać. Na stronach ambasady Polskiej w Brazylii czy Chile znajdziesz informacje o niezbędnych szczepieniach oraz placówkach zdrowia. Odpowiednio wcześnie poszukaj dla siebie odpowiedniego noclegu. Niestety, w krajach Ameryki Południowej wielokrotnie standard hoteli dalece odbiega od europejskich norm. Niemniej, odpowiednio wcześnie rezerwowany pokój z porządnym hotelu nie będzie wielkim wydatkiem. Po miastach warto poruszać się komunikacją publiczną. Tu jednak uwaga – trzymajmy dokumenty blisko siebie, pod ręką, a najlepiej zostawiajmy je w hotelowym sejfie. Nie brak bowiem kieszonkowców oraz złodziei, którzy czekają na zagranicznych turystów. Zwiedzając kolejne miasta korzystaj z autokarów oraz kolei. Na miejscu zaopatrz się zarówno w lokalną walutę jak i dolary amerykańskie.

góra | Powered by CMSimple_XH | Template by w.scharff | Accompanying Template Tutorial | Login