Podroze turystyczne

 

W czasach, gdy biura podróży wyrastają jak grzyby po deszczu, mamy do wyboru olbrzymi wachlarz możliwości wyjazdów na zagraniczne wycieczki - zobacz stronę www.wyjazdy-zagraniczne.pl. Co równie ważne: konkurujące ze sobą biura oferują coraz niższe ceny, aby to właśnie nas zainteresować swoją ofertą. Z której oferty warto skorzystać i gdzie jechać na wycieczki zagraniczne? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na oferty typu „first minute” i „last minute”. Oznacza to, że miejsca na daną wycieczkę zostają wyprzedawane ze znacznym wyprzedzeniem lub wyjazd nastąpi za kilka dni. W obu przypadkach ceny są znacznie niższe od klasycznych wycieczek. Najpopularniejsze destynacje oferowane w biurach podróży to kraje arabskie: Egipt, Tunezja, ale również Bałkany: Grecja, Chorwacja, Czarnogóra. Niesłabnącą popularnością cieszą się również kraje Europy Zachodniej: Włochy, Francja oraz Hiszpania. W większości przypadków cena wy cieczki obejmuje również bilet lotniczy lub autokarowy, stąd nie musimy martwić się o dojazd. Warto sprawdzić, co oferuje biuro w poszczególnych ofertach: czy istnieje szansa na zakup wycieczek fakultatywnych, czy podczas urlopu nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwał rezydent lub pilot. Zwróćmy uwagę także na wyżywienie: czy obejmuje wyłącznie śniadania i obiadokolacje czy też w cenie są lokalne alkohole i przekąski.

 

Wyjazdy zagraniczne to doskonała okazja nie tylko na zwiedzenie nowego miejsca, ale zapoznanie się z obcą kulturą i obyczajami. Zanim jednak zaplanujemy zwiedzanie Rzymu, Helsinek czy Budapesztu warto zastanowić się nad opcjami noclegowymi, gdyż ich ceny mogą rzutować na koszt całego pobytu. A jest w czym wybierać! Przede wszystkim warto polecić hostele: to opcja najchętniej wykorzystywana przez osoby młode. Hostele oferują miejsca noclegowe w pokojach prywatnych lub dormitoriach, wspólną kuchnię oraz usługi takie jak pralnia czy Wi-Fi w cenie noclegu. Ceny te są znacznie niższe niż klasyczne hotele. Hostele wybierane są również ze względu na możliwość zapoznania ludzi z całego świata. Podobny standard oferują schroniska młodzieżowe. Ceny zwykłych hoteli uzależnione są od wielu czynników: odległości od centrum, rodzaju pokoju, standardu. Ceny są jednak nieporównywalnie wyższe niż w hostelach. Wynika to przede wszystkim z całkowitej obsługi i możliwości wykupienia dodatkowych posiłków. Osoby lubiące biwakować mogą skorzystać z możliwości rozłożenia namiotu w miejscach do tego przystosowanych: zazwyczaj są one oddalone od centrów miast. Oferują jednak najniższe ceny oraz pełny sanitariat. Tuż obok pól namiotowych są również miejsca na samochody oraz przyczepy kampingowe.

 

Nierozłącznym towarzyszem podróży turystów jest aparat fotograficzny. Nie ma co się dziwić. Każdy chce zarejestrować wspaniałe zabytki, piękne widoki, romantyczne miasteczka i uliczki, uwicznić innych towarzyszy z podróży. Po powrocie wwarto z tych wszystkich zdjęć zamówić fotoksiążkę, która zachwa w atrakcyjnej oprawie te wszystkie zapisane w plikach cyfrowych obrazy fotograficzne. Polecamy zamówienie fotoksiązki wraz z projektem na stronie www.szablony.in . Zamawiając tam fotoksiążkę zostaną spełnione Twoje oczekiwania i sugestie. Fotoksiążka będzie wyglądać tak jak chcesz a na dodatek nie będziesz tracić czasu na tworzenie projektu. Spróbój raz a już zawsze będziesz korzystac tej możliwości.

 

Wczasy oraz wycieczki zagraniczne zazwyczaj wiążą się z pobytem w miejscach o wysokich temperaturach, nierzadko w sąsiedztwie wody. Aby w pełni wykorzystać urlop warto zadbać o bezpieczeństwo naszej skóry, aby spędzić go na aktywnym wypoczynku, a nie w hotelowym pokoju. Już przed wyjazdem na wczasy warto zadbać o kondycję naszej skóry – przydatne okażą się balsamy i peelingi. Wskazane jest również zażywanie suplementów zawierających witaminy A i D. Podczas długiego dnia na plaży przede wszystkim stosujmy kremy i olejki z wysokimi filtrami: smarowanie skóry powinno nastąpić kilkanaście minut przed wyjściem na słońce, aby skóra zdążyła wchłonąć kosmetyk. W przypadku pobytu w miejscach o silnym nasłonecznieniu (Egipt, Maroko) warto sięgać po kremy z wysokim filtrem. Chronić należy głowę: silne promieniowanie naraża nas na udar słoneczny. Podczas pobytu na plaży ważne jest również stałe uzupełnianie płynów – pijmy duże ilości butelkowanej wody mineralnej i soki owocowe. Będą one nie tylko chłodziły organizm, ale nawilżały skórę od środka. W ciągu największych upałów warto schronić się w cieniu lub skorzystać z uroków pobliskich restauracji lub klubów: poparzenia słoneczne najczęściej pojawiają się podczas przebywania na słońcu w godzinach południowych.